• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK 2022/2023

• Szanowni Rodzice,

informujemy, że dnia 1 marca 2022 r. od godziny 13.00 rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023.

Rekrutacja będzie się odbywać w formie elektronicznej za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.

Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod adresem:

• DYŻUR WAKACYJNY 2022

informujemy, że Przedszkole nr 179 „Pozytywka” pełni dyżur wakacyjny od 4 lipca 2022r. do 22 lipca 2022r.

Zapisy do dyżurujących w okresie wakacyjnym przedszkoli prowadzonych przez m. st. Warszawę (lipiec 2022 – sierpień 2022r.), będą odbywały się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Dzień 1 lipca 2022 r. (piątek) pozostaje dniem pracy dla wszystkich przedszkoli.

Ustalono następujące terminy prowadzenia dyżurów:

• I turnus – 4 lipca 2022 r. – 22 lipca 2022 r.
            • II turnus – 25 lipca 2022 r. – 12 sierpnia 2022 r.
            • III turnus – 16 sierpnia 2022 r. – 31 sierpnia 2022 r.

Informacje dotyczace dyżuru wakacyjnego są już dostępne na stronie biura edukacji:

• Tydzień bez zabawek

• DRODZY RODZICE

W dniach 31.01- 04.02.2022 wszystkie grupy w naszym przedszkolu realizowały projekt

„Tydzień bez zabawek”.

Głównym celem projektu było wdrażanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania czasu, jak również:

• rozwijanie dziecięcej kreatywności i fantazji,
            • doskonalenie umiejętności komunikowania się z otoczeniem,
            • nauka rozpoznawania własnych słabości i umiejętności proszenia o pomoc,
            • nauka negocjacji i rozwiązywania konfliktów.

Poprzez takie zajęcia dzieci odkrywają swoje twórcze możliwości, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, usprawniają sprawność manualną, uczą się samodzielności i współdziałania w grupie.

Tydzień skończył się szybko, ale wrażenia i nagromadzone doświadczenia pozostaną w dzieciach jeszcze na długi czas. Każdy wykazał się kreatywnością i pomysłowością.