• Profil przedszkola

• Na początku swojej działalności przedszkole miało 4 oddziały dla dzieci w wieku od 3 – 6 lat.

Obecnie w przedszkolu jest 7 grup dla dzieci 3,4,5 i 6 letnich. Placówka czynna jest  w godzinach 7:00 – 17:00

Praca dydaktyczno – wychowawcza oparta jest na programie wychowania przedszkolnego „Odkrywam siebie i świat” Jadwigi Pytlarczyk. Poza tym  wdrażane są elementy pedagogiki zabawy, „Edukacji matematycznej” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz różnorodne formy pracy dostosowane do potrzeb dzieci.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o przyjazną i ciepłą atmosferę w przedszkolu. Nauczycielki systematycznie podnoszą swoje kwakifikacje, uczestnicząc w warsztatach metodycznych i kursach, radach pedagogicznych i spotkaniach metodycznych. W swojej pracy aktywnie wdrażają najnowsze osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka.

W przedszkolu  organizowane są też zajęcia dodatkowe: rytmika, język angielski, warsztaty plastyczne, gimnastyka.

Każdego roku odbywają się całodniowe wycieczki autokarowe a także wycieczki po Warszawie, do teatru na dziecięce przedstawienia teatralne. Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych w galerii „Zachęta”, muzeach, odwiedzają ogród zoologiczny. W przedszkolu raz miesiącu odbywają się koncerty muzyczne i przedstawienia teatralne.

Przedszkole nr 179 ,, Pozytywka"  jest  placówką radosną, kolorową, twórczą oraz otwartą na indywidualne potrzeby każdego dziecka.

W Przedszkolu działa Rada Rodziców. Wspólnie decydujemy o programie, planach nauczania oraz podejmowanych inwestycjach.

Przedszkole nasze jest otwarte dla dzieci i rodziców. Współpracujemy z logopedą i psychologiem. Wspieramy radą    i pomocą   w działaniach wychowawczych. Pracujemy nad rozwojem psychoruchowym dzieci według programów przedszkolnych oraz własnych.

Adaptacja dziecka w przedszkolu.
          Tradycją naszego przedszkola są organizowane spotkania adaptacyjne z dziećmi i rodzicami w celu ułatwienia przystosowania się do nowego otoczenia przedszkolnego.

Uroczystości

Tradycją przedszkola stały się coroczne uroczystości takie jak:

• pasowanie na przedszkolaka: dzieci trzyletnie z rodzicami i personelem,
          • zabawa andrzejkowa dla wszystkich dzieci,
          • wigilie i przedstawienia jasełkowe w każdym oddziale,
          • uroczyście obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka,
          • urządzane są spotkania z Mikołajem, bale karnawałowe,
          • powitanie pór roku - wspólna zabawa wszystkich grup dzieci,
          • piknik rodzinny,
          • ważnymi wydarzeniami są pożegnania najstarszych grup i programy przygotowane z okazji zakończenia roku szkolnego przez wszystkie grupy wiekowe.