• Historia przedszkola

• Budynek przedszkola został przekazany do użytku w dniu 8.11.1960 roku. Budowa przedszkola trwała około 1 roku. Budynek przeznaczony był na 140 dzieci. Posiadał 4 sale dydaktyczne dla dzieci, 1salę gimnastyczną, szatnię, kuchnię. Przedszkole zostało wyposażone w sprzęt i pomoce naukowe przez Zarząd Inwestycji Szkolnych w Warszawie.

Otwarcie przedszkola nastąpiło 5 grudnia 1960 roku. Przedszkole posiadało mały ogródek do zabaw i zajęć dla dzieci.

14 stycznia 1961 roku odbyła się pierwsza uroczystość choinki noworocznej dla dzieci i uroczyste oficjalne otwarcie przedszkola. Otwarcia dokonała kierowniczka przedszkola Pani Róża Murzynowska. Zabawy przy choince prowadziła artystka teatru „Estrada”.

Dyrekcja placówki:

• 1960-1977 - Róża Murzynowska
          • 1977-1981 - Zofia Anczarska
          • 1981-1987 - Lucyna Wojtyś
          • 1987-2012 - Barbara Domańska
          • od 1 września 2012 - mgr Jolanta Kostko

Przedszkole było placówką ćwiczeń dla studentów S.N. im. Tadeusza Kościuszki w Rembertowie. Nawiązana została współpraca z Instytutem Programów Szkolnych Ministerstwa Oświaty i Wychowania. Przedszkole realizowało nową wersję programu wychowania w przedszkolu. Obecnie przyjmuje studentów Wyższych Uczelni Pedagogicznych na odbywanie praktyk zawodowych.