• WOLONTARIAT ORAZ AKCJE PRZEDSZKOLA

Bardzo prosimy  dzieci oraz rodziców do udziału w akcjach organizowanych przez stowarzyszenia, fundacje, a popieranych przez nasze przedszkole. Poprzez mały gest, możemy wpłynąć na poprawę: życia innego człowieka, bytu zwierząt w schronisku, możemy również wpłynąć na stan środowiska. Zachęcamy gorąco.

ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI
        0d września nasze przedszkole współpracuje z Fundacją Dom Rodzina Człowiek. Wynikiem współpracy jest zbiórka różnego rodzaju nakrętek plastikowych. Zebrane nakrętki będą przekazywane  do fundacji  i wymienione na wózki inwalidzkie dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy!

ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE
        Zużyte baterie stanowią zagrożenie dla środowiska, nie należy ich wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci ze względu na składniki z których są wykonane. My prowadząc edukację ekologiczną przedszkolaków, ucząc nasze dzieci, by dbały środowisko zorganizowaliśmy zbiórkę zużytych baterii w naszym przedszkolu.

ZBIERAMY KARMĘ DLA SCHRONISKA NA PALUCHU
        Bierzemy udział w akcji wspierania schroniska na Paluchu, prowadząc zbiórkę karmy, koców, zabawek dla często już niechcianych psów i kotów. W okresie zimy szczególnie ważna jest pomoc i troska o zwierzęta ze schroniska. W naszym przedszkolu zostanie wystawiony pojemnik, do którego można będzie wrzucać kocki, karę.

WSPIERAMY DOM DZIECKA
        Charytatywna akcja naszego przedszkola, to również wspieranie Domu Dziecka przy ul. Łukowskiej. Bardzo zachęcamy do włączenia się i pozytywny odzew na tę akcję,.

GÓRA GROSZA
        Akcja skierowana jest do szkół i przedszkoli, prowadzona przez Towarzystwo Nasz Dom - "Góra Grosza". Na przełomie listopada i grudnia zbieramy do puszki  grosiki. Przynośmy je by , a nasza góra grosza rosła. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym domom dziecka.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
        Zachęcamy Państwa do włączania się do ogólnopolskiej akcji mającej na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom.

MARZYCIELSKA POCZTA
        Ogólnopolska akcja, prowadzona przez Fundację Dobry Uczynek która,  polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.